Očkování proti chřipce a Covid 19

10.09.2021

Očkování proti chřipce je nepovinné očkování, které vede u všech očkovaných pacientů ke snížení výskytu onemocnění chřipkou, snižuje potřebu pracovní neschopnosti, hospitalizace a v neposlední řadě snižuje riziko úmrtí rizikových osob. Vakcíny nám budou distributorem dodány předběžně v druhé polovině září 2021.  Očkování je zdarma pro pacienty nad 65 let a pro rizikové pacienty s chronickým onemocněním plic, srdce, ledvin, metabolickými poruchami (např. diabetes mellitus, onemocnění jater), neurologickými či svalovými poruchami , pro osoby se sníženou imunitou, po splenektomii a pro onkologické pacienty. Nejvhodnější doba pro očkování je před začátkem chřipkové sezóny, ideálně říjen - listopad. Očkování  u dospělých se provádí jednou dávkou vakcíny intramuskulární aplikací do deltového svalu. Imunita nastupuje přibližně 14 dní po očkování.  Z důvodu mutace viru chřipky je vhodné očkování každý rok zopakovat.

V případě zájmu o očkování proti chřipce nás neváhejte kontaktovat přímo v ordinaci nebo na tel. 493 552 107 nebo na mobilu 605 818 777. Očkujeme rizikové pacienty/zdarma, tzv. na pojišťovnu/ i samoplátce.

Dále bereme rezervace na očkování proti Covid 19 a to jak pro dosud neočkované pacienty, tak i pro zájemce o přeočkování 3. dávkou/aplikace 6 měsíců od ukončené vakcinace/. Nabízíme očkování vakcínou Moderna, od druhé poloviny října je přislíbena do ordinací PL i vakcína Pfizer Biontech. V případě zájmu o očkování proti Covid 19 volejte 605 818 777.